ÖVRIGT / Diverse / Samovar 14346363
nr 1434 6363
Samovar
Ryssland, mässing, + tekanna, nysilver. Höjd: 37-46,18- / 1900-tal
Kondition: skadad, lagning
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:23:57
100 kr
150 kr
200 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Mässing